Piotr Kostrzębski

Fizjoterapia i osteopatia to dwie dziedziny medycyny, którym Piotr poświęcił i nadal poświęca swoje życie. Jego kariera to nie zawód, ale styl życia, charakter i swoista misja. Przed podjęciem studiów fizjoterapeutycznych miał okazję przez rok studiować pielęgniarstwo.

Podczas studiów, stażu i samodzielnej pracy jako terapeuta, miał okazję poznać wielu wspaniałych fizjoterapeutów i osteopatów. Byli oni bardzo inspirujący i nauczyli go wielu wspaniałych rzeczy. Wierzy w prawdziwy sens terapii, jaką można prowadzić dla osoby dotkniętej chorobą. Jego motto brzmi: dobro pacjenta najwyższym prawem.

Poznając nowe metody terapeutyczne całkowicie poświęcił się medycynie manualnej, osteopatii i terapii powięziowej. Studiując osteopatię nauczył się postrzegać ciało ludzkie jako całość w aspekcie biomechanicznym, strukturalnym, psychofizycznym itd. Uważa, że nie można leczyć osoby, która zgłasza się z problemem miejscowym np. bólem kolana, bez obserwacji i leczenia całego organizmu.

Od początku swojej kariery pracował z dorosłymi, ale przeszedł też swoisty rekonesans w tej dziedzinie. Obserwując dzieci, szczególnie te cierpiące na schorzenia neurologiczne, zaczął dostrzegać możliwości wykorzystania technik medycyny powięziowej i osteoaptycznej w rehabilitacji dziecięcej. Jako neurolog poświęcił się leczeniu chorych na stwardnienie rozsiane.

Piotr Kostrzębski
Zapisz się na kurs