Kim jest trener medyczny?

Kim jest trener medyczny?

Trenerzy medyczni to eksperci w dziedzinie zdrowia i fitnessu, którzy pracują z ludźmi, aby pomóc im zmienić ich styl życia. Jest to stosunkowo nowy zawód, ale szybko zyskuje popularność w Polsce. Trener zdrowia to osoba, która posiada szeroką wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjologii i diagnostyki. Pracować z ludźmi, którzy potrzebują „naprawy” układu mięśniowo-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, układu oddechowego, a także z kobietami w ciąży.

Na czym polega praca trenera medycznego?

Trener medyczny może pomóc podopiecznemu wrócić na ścieżkę zdrowego życia. Współpracuje on z nim, aby opracować plan działania dostosowany do jego potrzeb, ale nie można zapominać, że nie może on zastąpić lekarza lub fizjoterapeuty w stu procentach.

Głównym celem pracy z trenerem medycznym jest poprawa jakości i efektywności ruchu, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz przywrócenie funkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Zadaniem terapeuty ruchowego jest prawidłowa ocena jakości i poprawa wzorców ruchowych wykonywanych przez pacjenta.

Jak zostać trenerem medycznym?

Aby zostać trenerem zdrowia, musisz przejść przez intensywny i długi proces szkolenia, aby skutecznie i co najważniejsze ułożyć bezpieczny program treningowy dla swojego klienta.

Kurs BLACKROLL® Therapy jest pierwszym w Polsce szkoleniem certyfikującym trenerów medycznych. Kurs składa się z praktycznej edukacji na temat tego, jak postępować z pacjentami w szczególnych przypadkach oraz jak zorganizować odpowiedni trening terapeutyczny.

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Międzynarodowy Master Trener BLACKROLL i prezenter IFAA. Ekspert od rehabilitacji sportowców. Wykładowca International Fitness & Aerobic Academy.

Udostępnij
Zapisz się na kurs